Vieni garsiausių parkų pasaulyje yra Centrinis parkas Niujorke (JAV), Hyde parkas Londone (Anglija), Yoyogi parkas Tokijuje (Japonija) ir Dievų sodas Kolorado Springse (JAV).
Centrinis parkas yra didžiulė 843 hektarų ploto žalioji oazė Niujorke. Kasmet jį aplanko daugiau kaip 40 mln. žmonių. Lankytojai gali pasivaikščioti, pabėgioti ar pasivažinėti dviračiais aplink garsųjį Jacqueline Kennedy Onassis rezervuarą arba tiesiog pasigrožėti Belvederio pilies ar Braškių laukų vaizdais.
Haid parkas Londone yra vienas didžiausių pasaulyje miesto parkų, kuriame vyksta karališkieji renginiai ir koncertai, taip pat jame yra Serpentino ežeras. Kiti lankytini objektai – kalbėtojų kampelis, Dianos atminimo fontanas ir memorialas 7/7 Londono sprogdinimų aukoms atminti.
Tokijuje esantis Yoyogi parkas yra vienas populiariausių parkų Japonijoje. Iš pradžių jis buvo pastatytas 1964 m. vasaros olimpinėms žaidynėms, o dabar jame ištisus metus vyksta įvairūs renginiai ir festivaliai. Parke taip pat yra žydinčių vyšnių, tvenkinių, įvairių augalų ir sporto įrenginių.
Dievų sodas yra nacionaliniu mastu paskelbtas gamtos paminklas, esantis Kolorado Springse. Jame yra daugybė pėsčiųjų takų ir įspūdingų vaizdų į raudonųjų uolų darinius, tokius kaip Siamo dvyniai Twin Spires. Lankytojai taip pat gali apžiūrėti netoliese esančias Manitou uolų gyvenvietes ir dalyvauti programoje Dievų sodo lankytojų ir gamtos centre.
Tai tik keletas garsiausių pasaulio parkų, nes yra daugybė kitų, kuriuos verta aplankyti. Nesvarbu, ar norite ramiai pasivaikščioti, ar patirti nuotykių, šiuose parkuose kiekvienas ras ką nors sau.