Pasaulio gamtos stebuklai nuo neatmenamų laikų žavi ir stebina žmoniją. Šie kvapą gniaužiantys kraštovaizdžiai, paslaptingi reiškiniai ir baimę keliantys svarbiausi pasiekimai sukelia nuostabos ir dėkingumo jausmą mūsų planetos grožiui.
Vienas ikoniškiausių gamtos stebuklų yra Didysis barjerinis rifas, esantis prie Australijos krantų. Tai didžiausia gyva struktūra pasaulyje, kurią galima pamatyti iš kosmoso. Šiame rife gyvena daugybė jūros gyvių, įskaitant daugiau kaip 1 500 rūšių žuvų ir 600 rūšių koralų.
Argentinos ir Brazilijos pasienyje esantis Iguazu krioklys yra vienas iš didžiausią baimę keliančių krioklių pasaulyje. Jį sudaro daugiau kaip 275 atskiri kriokliai, kurie tęsiasi daugiau kaip dvi mylias palei Iguazu upę. Griausmingas krioklių šniokštimas girdimas už kelių mylių ir iš tiesų yra nepakartojamas reginys.
Šiaurės pašvaistė, arba Aurora Borealis, yra dar vienas stulbinantis gamtos stebuklas, kurį galima pamatyti naktiniame danguje. Šis nuostabus šviesos šou susidaro, kai Saulės dalelės susiduria su Žemės atmosferos atomais ir sukuria įvairiaspalvį šokančių šviesų reginį.Everesto kalnas, esantis Nepalo ir Tibeto pasienyje, yra aukščiausia pasaulio viršukalnė. Jis stūkso 8 848 metrų aukštyje virš jūros lygio ir yra neįtikėtinas žmogaus ryžto ir ištvermės žygdarbis. Įkopimas į Everesto viršūnę laikomas viena iš 7 viršūnių, arba aukščiausia kiekvieno žemyno viršūne, ir yra didelis pasiekimas bet kuriam alpinistui.
Daugiau gamtos stebuklų rasite antroje dalyje.